Dijital TV’nin lideri kim olacak? Netflix mi? Disney Plus mı?

Türkiye’de şu an en popüler dijital yayın platformu Netflix. Onu, Türk şirketi olan BluTV takip ediyor. Sadece birkaç gün önce yapılan duyuruda Netflix’in Türkiye’deki abone sayısı 3,5 milyon olarak açıklanmıştı. Ancak Netflix’in tahtı çok yakında sallanacak gibi görünüyor.

Disney Plus, 14 Haziran’da Türkiye pazarına resmen giriş yapıyor. Türkiye’nin en ünlü oyuncularıyla yaptığı anlaşmaların yanı sıra uygun fiyatlı abonelik ücreti de Disney Plus’ı izleyiciler açısından cazibeli hale getiriyor. Yeni platformun üyelik ücreti aylık 34,99 lira olarak belirlendi. Yıllık toplu ödenirse fiyat 349,90 TL’ye geliyor ve iki ay ücretsiz oluyor.

Televizyon Gazetesi’nin haberine göre Disney Plus’ın elini güçlendiren bir başka unsur da bugün yaşanan gelişme. Zira Netflix Türkiye abonelik ücretlerine zam yaptığını duyurdu. Buna göre daha önce 26,99 olan temel plan ücreti 37,99’a yükseldi. 40,99 olan standart plan 57,99’a, 54,99 olan özel plan ücreti ise 77,99 olarak açıklandı. Bu durumda Türk izleyicisi daha uygun fiyatlı ve çok güçlü içeriğe sahip olan Disney Plus’ı tercih edecektir.

Önerilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.