Haluk Bilginer’den yeni dizi!..

Başrollerinde Haluk Bilginer, Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai’nin yer alacağı “The Turkish Detective” dizisinin hazırlıklarına başlandı. İddialı dizi Paramount Plus isimli dijital yayın platformunda 2023’te izleyici ile buluşacak. Günümüz İstanbul’unda geçecek dizinin çekimleri bu ay başlıyor.

Dijital yayın platformu Paramount Plus, “The Turkish Detective” dizisi hazırladığını duyurdu. DBarbara Nadel’ın ‘The Cetin Ikmen Crime Novels’ isimli kitap serisinden uyarlanacak olan dizi, 8 bölüm olarak Paramount+’da seyirciyle buluşacak. The Turkish Detective”in başrolünde Haluk Bilginer, Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai yer alacak.

Ünlü haber sitesi Deadline’da yayınlanan proje, Miramax, Ay Yapım ve Paramount ortaklığında hayata geçirilecek. Çekimlerin ise bu ay İstanbul’da başlanacağı söyleniyor.

Ben Schiffer’ın senaryosunu üstleneceği The Turkish Detective dizisinin yönetmen koltuğunda, Ejderha Dövmeli Kız filminin İsveç versiyonunu

Dizide Haluk Bilginer, Dedektif Çetin İkmen karakterini, Yasemin Allen ise Dedektif Ayşe Farsakoğlu karakterini canlandıracak.

Paramount+ içerik yöneticilerinden Nicole Clemens ”The Turkish Detective, dünyanın en çarpıcı, kültürel açıdan zengin şehirlerinden birinide geçen, evrensel olarak merak uyandıran bir suç gerilim dizisi” ifadelerini kullandı.

Dizinin 2023 yılında seyirciyle buluşması bekleniyor.

Önerilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.