Kasaba Doktoru büyük bir sosyal sorumluluk projesi!

TRT’nin yeni dizisi Kasaba Doktoru’nun Başrol oyuncusu Hazal Şubası dizinin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu dile getirdi.

Oyuncu Hazal Subaşı, çekimlere hazırlanma sürecinde eğitimden geçtiklerini belirterek, “Onun dışında da şöyle düşündüm ben hep. Hani sanki her hastaya, her vakaya gerçekten ailesinden birini kaybediyormuş gibi en yakın arkadaşını kaybediyormuş gibi sarılmak, o aşkla bir insanı kurtarmak gibi baktım” dedi. Ayrıca Subaşı, güzel bir proje içinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu da ekleyerek, “İçerisinde küçük de olsa bir sosyal sorumluluk barındıran bir işte olduğum için çok mutluyum. Leyla karakteri bir acil tıp uzmanı. Onun da diğerleri gibi işine olan aşkına, idealizmine ve ne kadar kötü şey yaşarsa yaşasın, işini hep el üstünde tutmasına şahit oluyoruz. Bir hayat kurtarmak adına bütün sorumlulukları alabilecek cesur ve güçlü bir kız. Çok mutlu ve heyecanlıyız, izleyen herkes beğensin diliyoruz” şeklinde konuştu.

Dizi cerrah Ali karakterine hayat veren Ozan Akbaba da hikayenin gerçek tarafının çok olacağına değinerek, “Ele alınış biçimi, özellikle vakalarla ilgilenme şekli, hastalara yaklaşma belki de operasyonlarda, ameliyathanelerde ele alınan ameliyat sahnelerinin çok gerçekçi bilimsel dayanaklara dayanan temelleri olacak. O yüzden ciddi bir iş izleyiciyi çok güzel bir şekilde bekliyor” şeklinde açıklama yaptı.

 

Önerilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.